Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

Joomla gallery by joomlashine.com

HomeOgłoszeniaIV Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne, 20 grudnia 2015 r.

IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne, 20 grudnia 2015 r.

 1. Roraty od poniedziałku do czwartku o godzinie 6.45. W tych dniach (czyli od poniedziałku do czwartku) ze względu na spowiedź w dekanacie nie będzie Mszy świętych o godzinie 17.00. Intencje mszalne wpisane w tych dniach na godzinę 17.00 zostaną odprawione rano.W Pruchniku Górnym roraty we wtorek o 6.30. Nie będzie w Pruchniku Górnym rorat we czwartek 24 grudnia.
 2. Jutro, 21 grudnia w naszej parafii spowiedź adwentowa.
  - Kościół parafialny od godziny 9.00 do 12.00 –przerwa w spowiedzi o godzinie 10.30. Po południu od 14.30 do 17.00 z przerwą o 16.00.
  - Hawłowice od godziny 9.30 do 11.30.
  - Pruchnik Górny od godziny 14.30 do 16.30.
  Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na wtorek czy środę lecz skorzystać z niej w poniedziałek, gdy będzie większa liczba spowiedników.
 3. We środę od godziny 9.00 odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii do wtorku. Prośba o zgłoszenie dotyczy także chorych, do których chodzimy w pierwsze piątki.
 4. We czwartek wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wieczorem w rodzinach zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. To rodzinne spotkanie powinno rozpocząć się modlitwą i czytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, następnie łamiąc się opłatkiem składamy sobie życzenia. Śpiewem kolęd i uroczystym posiłkiem wyrażamy radość z Narodzenia Pana Jezusa. Zwróćmy uwagę, aby do wigilii nie podawać alkoholu, który mógłby zniszczyć te religijne przeżycia.
 5. 25 grudnia tradycyjnie o północy we wszystkich kościołach uroczysta Pasterka. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. w porządku niedzielnym. W Uroczystość Bożego Narodzenia, mimo że jest piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. 26 grudnia, w sobotę Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika. Z tym, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00.
 7. 27 grudnia Niedziela Świętej Rodziny w modlitwie polecamy wszystkie rodziny z naszej parafii.
 8. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Przed kościołem do nabycia świąteczny numer „Niedzieli” z dołączonym filmem - cena 10 zł oraz świąteczny numer „Gościa Niedzielnego w cenie 7 zł.
 9. Do sprzątania kościoła we środę na godzinę 9.00 prosimy mieszkańców ulic: Wałowej i Warzywnej.
 
Początek strony