Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

Joomla gallery by joomlashine.com

HomeOgłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne, 21 lutego 2016 r.

 1. W poniedziałek święto Katedry św. Piotra w modlitwie będziemy pamiętali o ojcu świętym Franciszku.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: Droga Krzyżowa w czwartek dla dzieci, w piątek dla dorosłych, w niedzielę Gorzkie Żale.
 3. Przy wyjściu z kościoła ministranci zbierają karteczki z nazwiskami kandydatów do Rady Parafialnej. Karteczki i przybory do pisania znajdują się na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła. Każdy z dorosłych parafian może napisać jedno lub dwa nazwiska osoby, która według jego rozeznania mogłaby owocnie posługiwać w radzie. Rada Parafialna ma pomagać proboszczowi w spełnianiu posługi duszpasterskiej.Dziękujemy zapodanie propozycji.
 4. W dniach od 4 do 6 marca w Jarosławiu w parafii Królowej Polski organizowane są rekolekcje dla małżonków „Komunikacja w małżeństwie i rodzinie”. Zajęcia prowadzone są przez księdza i małżonków. Rekolekcje pomagają poprawić umiejętność zrozumienia wzajemnego małżonków i kontakt z dziećmi. Na program składają się konferencje, spotkania w grupach, dzielenie się życiowym doświadczeniem. Warto wziąć udział. Zapisy w zakrystii lub u pani Anny Mazur.
 5. Podziękowanie za ofiary złożone 2 lutego przesłały siostry Karmelitanki z Przemyśla: „Serdecznie dziękujemy za złożoną ofiarę z okazji Dnia Życia Konsekrowanego. Modlitwą ogarniamy wszystkie intencje parafii, niech przeżywany obecnie Jubileusz Miłosierdzia będzie czasem doświadczenia bezmiaru Bożej łaskawości dla nas i całego świata. Matka Urszula z Siostrami.”
 6. Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: nasz parafianin Dawid Jarosz, syn Jerzego i Alicji, kawaler, z Joanną Barańską, córką Tadeusza i Danuty, z parafii Hoczew koło Leska; zapowiedź pierwsza, kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami powinien powiadomić urząd parafialny.
 7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożyły róża rodzinna św. Stanisława Kostki oraz róża pani Alicji Serwańskiej. Bóg zapłać za ofiarę.
 8. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na misje.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w dniu wczorajszym, w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Sportowej.
 

I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne, 14 lutego 2016 r.

 1. Trwa Wielki Post. Dziś o godzinie 16.00 w kościele parafialnym Gorzkie Żale, w czwartek Droga Krzyżowa dla dzieci 0 16.30 w piątek dla dorosłych, zapraszamy do udziału.
 2. W dniach od 4 do 6 marca w Jarosławiu w parafii Królowej Polski organizowane są rekolekcje dla małżonków „Komunikacja w małżeństwie i rodzinie”. Zajęcia prowadzone są przez księdza i małżonków. Rekolekcje pomagają poprawić umiejętność zrozumienia wzajemnego małżonków i kontakt z dziećmi. Na program składają się konferencje, spotkania w grupach, dzielenie się życiowym doświadczeniem. Warto wziąć udział. Zapisy w zakrystii lub u pani Anny Mazur.
 3. Rekolekcje parafialne będą odbywać się w dniach od 5 do 8 marca, szkolne od 9 do 11 marca, 12 marca w naszej parafii bierzmowanie.
 4. Za tydzień prosimy o złożenie na kartkach nazwisk kandydatów do Rady Parafialnej (także w kościołach filialnych). Każdy z dorosłych parafian może napisać jedno lub dwa nazwiska osoby, która według jego rozeznania mogłaby owocnie posługiwać w radzie. Rada Parafialna jest wspólnotą parafian, którzy pomagają proboszczowi w spełnianiu posługi duszpasterskiej. Rada służy wiedzą i doświadczeniem doradzając i wydając opinie w sprawach związanych z życiem parafii. W Radzie Parafialnej powinny zasiadać osoby głęboko wierzące i odpowiedzialne, ciszące się powszechnym zaufaniem i szacunkiem. Módlmy się o dobry wybór naszej Rady Parafialnej.
 5. Nabożeństwa fatimskie w naszej parafii będą organizowane od maja do października. Dokładna data i program nabożeństw zostaną podane w stosownym czasie.
 6. Informujemy, że w ubiegłym tygodniu dokonano kosztownej naprawy mechanizmu dzwonów, w najbliższym czasie na terenie wokół kościoła i na chronionym przez konserwatora zabytków otoczeniu plebanii zostanie przeprowadzona konserwacja zabytkowego drzewostanu.
 7. Za tydzień zbiórka do puszek na misje.
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w dniu wczorajszym, w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Orłowicza i Zielonej
 

V Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne, 7 lutego 2016 r.

 1. Dziś rozpoczyna się tydzień trzeźwości, w tym tygodniu prosimy Pana Boga o trzeźwość w naszych rodzinach, w naszym mieście i w naszej ojczyźnie. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych, szczególnie w okresie Wielkiego Postu.
 2. Dziś o godzinie 14.00 Msza święta dla dzieci z przedszkola.
 3. Ze względu ma zbyt małą liczbę uczestników dzisiejszy wyjazd do kina na film „Bernardetta” jest odwołany, prosimy o odbiór zaliczki w zakrystii.
 4. W poniedziałek o godzinie 16.00 w kościele modlitwy wspólnoty bł. Bronisława Markiewicza.
 5. W tym tygodniu Środa Popielcowa – początek okresu Wielkiego Postu w którym przez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego oraz przez umartwienie, przygotowujemy się do świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ilościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, Post ilościowy obowiązuje wiernych którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60. Dzieci także należy wprowadzać w ducha pokuty i umartwienia poprzez post, choć nie związani są jeszcze obowiązkiem.
 6. W Popielec Msze św. w kościele parafialnym o 7.00 i 9.00 a o 17.00 we wszystkich kościołach. W środę popielcową z ofiar złożonych na tacę wesprzemy rozbudowę hospicjum im Jana Pawła II w Jarosławiu, prowadzoną przez fundację pod kierunkiem ks. Franciszka Rząsy.
 7. W czwartek 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy światowy dzień chorego.
 8. W piątek o godzinie 12.15 okolicznościowa Msza św. z racji obchodów ku czci bł. Bronisława Markiewicza jako Patrona naszego gimnazjum, zapraszamy do udziału. Przed Mszą montaż słowno - muzyczny o bł. Bronisławie.  
 9. Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godzinie 16.30 w kościele parafialnym, w piątek dla dorosłych o godzinie 16.30 we wszystkich kościołach.
 10. W niedzielę Gorzkie Żale. W kościołach filialnych po Mszach świętych. W kościele parafialnym o godzinie 16.00, a po nich Msza św. bez kazania.
 11. Za tydzień składka na cele parafialne, bardzo dziękujemy za hojność . Bóg zapłać! Dzisiejsza na potrzeby archidiecezji.
 12. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ulic Bocznej i Cichej. Dziękujemy za sprzątanie w dniu wczorajszym, które podjęła liczna grupa parafian.
 

IV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne, 31 stycznia 2016 r.

 1. Dziś dziękujemy Bogu za Patrona naszego miasta bł. Bronisława Markiewicza. Bł. Bronisław - nasz pruchnicki Rodak jest dla nas orędownikiem u Boga i wzorem do naśladowania. Zachęcamy do modlitwy o Bożą pomoc za Jego przyczyną. O otrzymanych łaskach prosimy powiadamiać Urząd Parafialny. Przypominamy, że każdego tygodnia we wtorki przez wstawiennictwo Bł. Bronisława modlimy się adorując Pana Jezusa w najświętszym Sakramencie. Przypominamy, że w parafii istnieje grupa modlitewna bł. Bronisława, zachęcamy do włączania się do tej wspólnoty.
 2. Prosimy o pomocw zdemontowaniu bożonarodzeniowej szopki w poniedziałek na godzinę 13.00. Bardzo dziękujemy wspólnocie odnowy w Duchu Świętym za podjęcie tej posługi na rzecz naszej parafii. Dziękujemy także za przygotowanie szopki w Hawłowicach i Pruchniku Górnym.
 3. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Msze św. w kościele parafialnym o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. O godzinie 17.00 Msze św. także w Pruchniku Górnym i w Hawłowicach. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego i zakończenie ogłoszonego przez ojca świętego Roku Życia Konsekrowanego. W tym dniu polecamy w modlitwie Panu Bogu siostry zakonne pracujące w naszej parafii oraz siostry i zakonników z naszej parafii pochodzących. Taca z 2 lutego przeznaczona jest na utrzymanie zakonów klauzurowych. W tym roku przeznaczymy ją dla sióstr Karmelitanek z Przemyśla. W tym dniu tj. 2 lutego, na Mszę św. o godzinie 17.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców. Dzieci otrzymają książeczki.
 4. We wspomnienie św. Błażeja tj. we środę poświęcenie jabłek, w piątek we wspomnienie św. Agaty poświęcimy sól, chleb i wodę.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota lutego. Zachęcamy do spowiedzi aby w pierwszopiątkowym nabożeństwie wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W czwartek i piątek spowiedź w kościele parafialnym rano przed Mszą świętą. Wieczorem we wszystkich kościołach godzinę przed Mszą, czyli od godziny 16.00.
 6. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania i za powołanych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu od godziny 16.00 we wszystkich kościołach. Do modlitwy zapraszamy w szczególności członków Dzieła Pomocy Powołaniom.
 7. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych w domach z posługą kapłańską od godziny 8.00 (od tej godziny tj. od 8.00 także w Pruchniku Górnym). W pierwszą sobotę po Mszy św. rano błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
 8. Przypominamy, że ministranci mają zbiórkę w każdą sobotę o godzinie 15.30.
 9. Za tydzień w niedzielę Msza św. dla dzieci z przedszkola o godzinie 14.00.
 10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca,zmiana tajemnic różańcowych, taca z tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 11. W najbliższą niedzielę organizujemy wyjazd do kina w Rzeszowie na film „Bernardetta cud w Lourdes”, film dla widzów od lat 12. Wyjazd z Pruchnika o godzinie 15.00, powrót około godziny 20.00. Cena biletów z kosztami dojazdu około 30 zł, w zależności od ilości uczestników wyjazdu. Zapisy do czwartku w zakrystii oraz u katechetów w szkołach z wpłatą zaliczki w kwocie 10 zł.
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w dniu wczorajszym, w sobotę prosimy mieszkańców ul. Bieszczadzkiej nry od 4f do 11.
 

III Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne, 24 stycznia 2016 r.

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy z życzliwe przyjęcie i szczere rozmowy. Wizyta była dla nas okazją do poznania parafii i budowania się Waszą wiarą. Panu Bogu polecamy wszystkie Wasze troski o których słyszeliśmy w czasie wizyty. Szczególnie boli nas bezrobocie oraz konieczność pracy poza krajem lub daleko od miejsca zamieszkania, która niestety jest bardzo często spotykaną sytuacją w naszych rodzinach. Wielką radością napawa nas Wasza zapobiegliwość i pracowitość, a szczególnie radosne przyjmowanie nowego życia w waszych rodzinach. Każde dziecko jest bowiem nieocenionym bogactwem i nadzieją naszej wspólnoty parafialnej, ojczyzny i Kościoła. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone z racji kolędy. Bóg zapłać!
 2. W poniedziałek spotkanie modlitewne wspólnoty bł. Bronisława Markiewicza o godzinie 16.00 w kościele, potem Msza św. z ich intencji
 3. We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 4. We czwartek, w Pruchniku Górnym Msza święta z racji obchodów ku czci bł. Bronisława Markiewicza, Patrona Szkoły Podstawowej nr 2, o godzinie 9.00.
 5. W najbliższą niedzielę Uroczystość bł. Bronisława Markiewicza Patrona Miasta Pruchnika. Uroczysta suma o godzinie 11.00. Do włączenia się w przygotowanie tej uroczystej liturgii zapraszamy wszystkie wspólnoty działające w naszej parafii a zwłaszcza te, które mocno związane są z osobą naszego Patrona. Spotkanie wspólnoty św. Józefa przed mszą św. o godzinie 16.00.
 6. Burmistrz Pruchnika informuje, że dzięki pozyskanym środkom z budżetu państwa rozpoczął swoją działalność Dzienny Dom Seniora – WIGOR z siedzibą w Pruchniku, w budynku dawnego Rolnex – u. Wszystkich w wieku 60+ zainteresowanych działalnością na rzecz naszego środowiska zachęcamy do udziału w zajęciach da Seniorów od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 20.00.
 7. Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Do tej posługi prosimy w najbliższą sobotę, jak zwykle o godzinie 8.30 mieszkańców ulicy Bieszczadzkiej 2 – 4e.
 8. W związku z niepełną informacją podaną na pogrzebie wyjaśniamy, że Msze św. gregoriańskie za śp. Aleksandrę Kubas z intencji syna, rodziców, rodzeństwa oraz rodziny, będą odprawiane we wrześniu.
 

Strona 1 z 5

Początek strony